کتاب های پیشنهادی

انرژي هسته اي ( كاربردها و خطرات )

مارس16
image_pdfimage_print
كتاب: انرژي هسته اي (كاربردها و خطرات)
نوشته مهندس رضا بدريان توسط انتشارات مرسل (ناشر برگزيده هجدهمين  و بيست و سومين نمايشگاه بين المللي كتاب) چاپ و منتشر گرديده است . . .
اين كتاب كه تماماً رنگي مي باشد به زبان ساده و علمي ضمن تشريح عمليات غني سازي اورانيوم ، خطرات و كاربرد استفاده از مواد راديواكتيو را با بياني شيوا و قابل فهم براي عموم مردم توضيح داده است.
24
♦ پدید آورندگان :
نویسنده : رضا بدریان
♦ موضوع :
انرژی هسته‌ای – ادبیات نوجوانان
انرژی اتمی
♦ ناشران :
مرسل
♦ زبان کتاب : فارسی
♦ تاریخ انتشار : 13890214
♦ شابک :
978-964-972-147-7
♦ قیمت پشت جلد : 49500 ریال
————————————————————————————

♦ توضیح تکمیلی :

بررسی کاربردهای مفید و خطرات ناشی از استفاده «انرژی هسته‌ای» بر اساس تحقیقات علمی است که در ضمن آن به برخی مراحل فرایندهای موجود در راه استفاده از این انرژی پرداخته شده است. نویسنده در ابتدا به فرهنگ هسته‌ای شدن و پیمان‌های جهانی موجود در این عرصه پرداخته و پس از آن به کاربردهای گوناگون علمی این انرژی می‌پردازد. سپس به شیوه‌های آزادسازی و شکافت اتم، و فرایندهای موجود در این مسیر مانند علت غنی سازی اورانیوم و فرایندهای معروف در آن اشاره می‌نماید. بررسی خطرات ناشی از مواد هسته‌ای و چگونگی پیشگیری از این خطرات، از دیگر بخش‌های این اثر است و در پایان نیز به پسمان‌های ناشی از مواد هسته‌ای در مراحل گوناگون استفاده از آن و شیوه‌های دفع آنها پرداخته است.

* پشت جلد :

توسعه فن‌آوري هسته‌اي بايد همگن و متوازن با توسعه در عرصه‌هاي ديگر اقتصادي ، سياسي ، اجتماعي و فرهنگي و همچنين مبتني بر روندهاي كارشناسي و مهندسي باشد .بايد ضمن پرهيز از ايجاد غرور كاذب در بين مردم ، با مديريت عقلاني به دانش هسته‌اي پرداخته شود .
با كمال تأسف ، در رابطه با بحث فن‌آوري هسته‌اي ، برخي اغراق گويي‌ها و برخوردهاي عامه پسند رواج يافته ؛ بنابراين لازم است با نگرش علمي به تكنولوژي هسته‌اي نگريسته و دراين راه به دور از احساسات ، رفتاري منطقي را دنبال نماييم .

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود

وب سایت آزمایشی

متن دیدگاه شما :